Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znojemský košt 2012

Příspěvky

Vyhodnocení vzorků výstavy ZNOJEMSKÝ KOŠT – 17. 3. 2012

8. 3. 2012

V následujícímn přehgledu je vyhodnocení vzorků - Šampion výstavy a Nejlepší vína v odrůdách. Všem oceněným blahopřejeme. Děkujeme všem vinařům, kteří na prestižní výstavu Znojemský košt dodali vzorky svých vín. Těšíme se na Vaši návštěvu výstavy v sobotu 17. 3. 2012.

 

Tisková zpráva: XXIII. přehlídka vín znojemské vinařské podoblasti 2012 - Znojemský košt

8. 3. 2012

Hodnocení vzorků vín se uskutečnilo 6. 3. 2012 ve Štukových sálech Louckého klášteru ve Znojmě. K hodnocení bylo připraveno 609 vzorků vín 48 odrůd, které hodnotilo 60 degustátorů v 12 degustačních komisích, předseda degustačních komisí pan Ing. Viktor Luskač.

 

STATUT - SOUTĚŽE VÍN O TITUL „KRÁL VÍN Znojemského koštu 2012“

26. 1. 2012

 této soutěži poukázat na vysokou kvalitu odrůdových vín – Chardonnay, pocházejících ze všech oblastí České republiky. Každoročně bude vyhlašována tato soutěž pouze pro jednu jakostní odrůdu. Formou soutěže umožnit široké spotřebitelské veřejnosti orientaci na trhu s nejjakostnějšími víny a podpořit výrobce těchto vín presentací ve sdělovacích prostředcích.

 

Nabídka spolupráce

26. 1. 2012

Sdružení znojemských vinařů pořádá dne 17. března 2012 ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě již XXIII. přehlídku vín znojemské vinařské oblasti pod názvem Znojemský košt. Tato přehlídka vín je rozšířena o další soutěže celostátního a mezinárodního rozsahu. První soutěž o titul „Král vín ZK 2012“ je zaměřena na odrůdu Chardonnay. Druhá soutěž je o titul „Pečeť znojemských měšťanů je v kategorii růžových vín. Třetí soutěž Přehlídky Dolnorakouských vín se již tradičně zúčastňuje řada předních dolnorakouských vinařských firem. Při této příležitosti bude vydán katalog vín včetně reklam. Budete-li mít zájem o zveřejnění reklamy, případně loga Vaší firmy, společností či družstva v tomto katalogu, zašlete laskavě do 9. března 2012.....................

 

STATUT PŘEHLÍDKY DOLNORAKOSKÝCH VÍN ve ZNOJMĚ - 2 0 12

26. 1. 2012

Porovnat kvalitu a adjustáž vín ze Znojemské vinařské podoblasti s kvalitou a adjustáži vín z Dolnorakouské vinařské oblasti, jmenovitě s rajony Retz, Haugsdorf, Poysdorf a Krems. Formou soutěže podpořit snahu o výrobu co nejjakostnějších vín schopných konkurence na trhu s vínem..Zprostředkovat přátelská setkání s výměnou poznatků, zkušeností ze znojemské vinohradnické a vinařské praxe s producenty Dolnorakouských vín.

 

STATUT SOUTĚŽE VÍN O TITUL „PEČEŤ ZNOJEMSKÝCH MĚŠŤANŮ 2 0 1 2

26. 1. 2012

Poslání a cíl - V této soutěži poukázat na kvalitu růžových vín, pocházejících od všech výrobců České republiky. Formou soutěže umožnit široké spotřebitelské veřejnosti orientaci na trhu s nejrozšířenějšími víny a podpořit výrobce těchto vín presentací ve sdělovacích prostředcích.

 

STATUT PŘEHLÍDKY VÍN ZNOJEMSKÉ VINAŘSKÉ PODOBLASTI - ZNOJEMSKÝ KOŠT

26. 1. 2012

Zhodnocení vín vyráběných z hroznů pocházejících výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti. Formou soutěže podpořit snahu o výrobu co nejjakostnějších vín schopných konkurence na trhu s vínem. V nejvyšší míře podpořit propagaci v tisku, rozhlasu i televizi směrem ke konzumentům i znalcům vín, prosadit uznání výjimečnos­ti vín pocházejících ze znojemské vinařské podoblasti. Navázat na podnikatelské vztahy mezi výrobci, odběrateli, spotřebiteli či konzumenty vín. Zprostředkovat přátelská setkání s výměnou poznatků, zkušeností vinohradnické a vinařské veřejnosti.

 

POZVÁNKA na zasedání výstavního výboru ZK 2012 č.2

26. 1. 2012

 

POZVÁNKA na zasedání výstavního výboru ZK 2012 č.1

18. 1. 2012